wtorek, 12 października 2021

Hummus dyniowy

 Pumpkin hummus, for English scroll down


Byłam szczerze zdziwiona, kiedy uświadomiłam sobie, że na moim blogu nie ma jeszcze hummusu dyniowego, bowiem hummus ten robię często, a przynajmniej na pewno wtedy, kiedy dynia jest dostępna w Norwegii w miarę bez problemu. Jest to oczywiście jesień, choć muszę przyznać, że dynia nie jest jednym z popularniejszych warzyw, trzeba się jej odrobinę naszukać. 
Humus dyniowy jest wspaniały, żadne inne słowo nie oddaje tego, jaki jest pyszny, szczególnie dla tych, którzy kochają dynię. Jego kolor również mocno zachęca, a serwując go w kontrastującej misce, ma się pewność, że każdy zwróci na niego uwagę. Osobiście najbardziej lubię jeść hummus z pokrojoną w słupki surową marchewką, ale i ze chrupiącym chlebem również jest niczego sobie. 

Mam ostatnio zwariowany czas w pracy, a raczej... moje całe życie opera się na pracy. Niestety jak to w restauracjach bywa, także w mojej, są momenty, w których masz wrażenie, że w zasadzie to mieszkasz w pracy tylko przyjeżdżasz do domu na drzemkę. Poświęcenie godziny na napisanie posta czy zrobienie obiadu graniczy u mnie w tym momencie z cudem, muszę mocno się nagimnastykować, żeby zorganizować w tym momencie czas na coś więcej niż na pracę. Nie piszę tego, żeby ktoś mi współczuł, absolutnie. Myślę, że to nic złego, kiedy ktoś ma gorszy czas i mówi o tym wprost, tak po prostu, dla oczyszczenia. 

Hummus dyniowy
ok 3-4 szklanki hummusu

składniki:
- 250 g puree z dyni (użyłam dyni Hokkaido)
- puszka ciecierzycy
- 75 ml wody z ciecierzycy
- 80 g tahini
- 2 łyżki oleju sezamowego
- sok z 1/2 cytryny
- 1 1/2 łyżeczki kuminu
- 3/4 łyżeczki soli
- 1/4 łyżeczki cynamonu
- 1/8 łyżeczki kardamonu

Do blendera wrzucić wszystkie składniki i blendować do uzyskania aksamitnej i kremowej konsystencji. Jeśli hummus będzie zbyt gęsto, można dolać odrobinę więcej wody z ciecierzycy.
Podawać z oliwą i pestkami dyni na wierzchu.
Smacznego!

Pumpkin hummus
around 3-4 cups hummus

ingredients:
- 250 g pumpkin puree (I used Hokkaido pumpkin)
- 1 can chickpeas
- 75 ml water from chickpeas
- 80 g tahini
- 2 tablespoons sesame oil
- juice of 1/2 lemon
- 1 1/2 teaspoon cumin
- 3/4 teaspoon salt
- 1/4 teaspoon cinnamon
- 1/8 teaspoon cardamom

Add all ingredients in a blender and blend until smooth. If hummus is too thick you can add a bit of water from chickpeas and blend again. Serve with olive oil and pumpkin seeds on top.
Enjoy!









Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jest mi bardzo miło za każdym razem, kiedy wyrazisz swoją opinię: )

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...