czwartek, 12 października 2017

Oslo, część dziewiąta: Twierdza Akershus


Twierdza Akershus mieści się nad samym morzem w centrum Oslo. Została wzniesiona w ok 1300 r. natomiast po raz pierwszy użyto jej podczas bitwy w 1306 r. Twierdza pomimo wielu bitew nigdy nie była zdobyta przez nieprzyjaciela, jedynie podczas II Wojny Światowej była oblężona przez Niemców, w której ówcześnie znajdowało się więzienie. Nie była ona jednak zdobyta przez Niemców a przekazana w wyniku kapitulacji.
Dzisiaj twierdza jest przyjemnym miejscem na spacer i obejrzenie pięknego widoku na morze. W pobliżu, a właściwie u podnóża twierdzy, znajdują się restauracje a jedna z nich serwuje wspaniały widok na Aker Brygge, Bygdøy i oczywiście morze.
Z oddali twierdza prezentuje się bardzo okazale, miałam nawet jedno zdjęcie z promu, jednak nie potrafię go w tej chwili znaleźć, żeby móc Wam pokazać.
Bardzo lubię od czasu do czasu odwiedzić twierdzę, ponieważ jest tam bardzo spokojnie i z mojego ulubionego miejsca rozciąga się piękny widok, który bardzo uspokaja.
Wstęp na teren twierdzy jest darmowy, jednak nie wiem, jak ma się sprawa, jeśli chodzi o wejście do środka pomieszczeń.
Jeśli będziecie w Oslo, koniecznie odwiedźcie to miejsce, szczególnie latem, kiedy widok na morze oblane słońcem jest nieziemski.1 komentarz:

Jest mi bardzo miło za każdym razem, kiedy wyrazisz swoją opinię: )

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...