piątek, 30 kwietnia 2021

Koreańskie placuszki Hotteok

 Korean Hotteok pancakes, for English scroll down


Bardzo długi czas zbierałam się za zrobienie tych placuszków. Od dawna kusiły mnie na zdjęciach swoim wyglądem. W końcu znalazłam na nie czas i mogłam ich spróbować. To, co jest w nich niezaprzeczalnie fantastyczne to to, że do środka można włożyć co tylko się chcę. Ja akurat zrobiłam klasyczną wersję na słodko, ale ciasto świetnie poradzi sobie również ze słonym dodatkiem. Niezwykle kusząca jest również wersja z masłem orzechowym albo kremem kakaowym. 
Te klasyczne placuszki okazały się być bardzo smaczne ze słodkim cynamonowo-orzechowym nadzieniem w środku. Ciasto jest mięciutkie, ale na zewnątrz tworzy się przyjemna skorupka, która urozmaica strukturę placków. 
Jestem przekonana, że zrobię je ponownie, ale być może w wersji na słono:)

Koreańskie placuszki Hotteok
6 placków

składniki na wypełnienie:
- 60 g cukru trzcinowego
- 1/4 łyżeczki cynamonu
- 30 g posiekanych orzechów włoskich

Wszystkie składniki połączyć w miseczce i odstawić.

składniki na ciasto:
- 160 g mąki pszennej
- 1 łyżeczka cukru
- 1 łyżeczka aktywnych drożdży instant (4g)
- 1/2 łyżeczki soli
- 125 ml letniej wody

Wszystkie składniki umieścić w misce i zagnieść do uzyskania gładkiego ciasta, przykryć ściereczką i odstawić na godzinę w ciepłe miejsce. Następnie odgazować ciasto, uderzając je pięścią i ponownie odstawić na 20 minut. 
Ciasto podzielić na 6 części (ciasto się klei, tak ma być). Każdą porcję spłaszczyć na kształt dysku i na środek nasypać po 1 kopiastej łyżeczce nadzienia, po czym zlepić w kulkę i zamknąć nadzienie w środku.
Na patelni rozgrzać 2-3 łyżki oleju na średnim ogniu, po czym położyć placki złączeniem zlepienia do dołu i delikatnie przycisnąć szpatułką do patelni, aby placki się spłaszczyły. Smażyć ok 30 sekund. Przewrócić na drugą stronę i smażyć ok. minuty aż placuszek będzie złoty. Ponownie przewrócić na drugą stronę, przykryć pokrywką i smażyć kolejną minutę, po czym zdjąć z patelni i podawać.
Smacznego!

Korean Hotteok pancakes
6 pancakes

ingredients for filling:
- 60 g light brown sugar
- 1/4 teaspoon cinnamon
- 30 g chopped walnuts

Combine all ingredients in a bowl and set aside.

ingredients for pancakes:
- 160 g all purpose flour
- 1 teaspoon sugar
- 1 teaspoon active instant yeast (4g)
- 1/2 teaspoon salt
- 125 ml lukewarm water

Combine all ingredients in a big bowl, then knead until smooth dough. Cover with a kitchen cloth and set aide in a warm place for an hour. Deflate the dough, punching it with your fist, then cover again and set aside for another 20 minutes. 
Divide dough into 6 parts (dough is sticky, that's correct), form flat disks and add 1 heaped teaspoon filling in the center of the dough. Next stick together to create a bowl.
Heat 2-3 tablespoons oil in a pan over medium heat. Add bowls the smooth side up and press with spatula to flatten the pancakes. Fry for 30 seconds. Next flip to the other side and fry for 1 minute. Flip again, cover with a lid and fry another 1 minute. Remove pancakes form the pan and serve.
Enjoy!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jest mi bardzo miło za każdym razem, kiedy wyrazisz swoją opinię: )

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...